• Materské centrum „Stonožkine slniečka“ pri CVČ Stonožka v Senici

•

• Naše materské centrum zriaďuje Centrum voľného času v Senici ako svoj záujmový útvar. Materské centrum funguje od roku 2005 aj ako občianske združenie, avšak prvé stretnutia boli započaté už v roku 2003 vtedy ako Klub mamičiek s deťmi. MC je určené deťom a ich mamám od 0 rokov. Vítané sú u nás všetky mamičky so záujmom o zdravý vývin detičiek, oteckovia aj starí rodičia.

MC je otvorené denne od 8:00 18:00 hod. (okrem stredy poobedia, v tom čase tu prebieha krúžok Z rozprávky do rozprávky). Náš domček môžete nájsť hneď vedľa hlavnej budovy CVČ v Senici.

Poslaním MC je poskytnúť mamičkám s deťmi prostredie, v ktorom sa môžu bezpečne stretávať, nadväzovať kontakty a neraz aj priateľstvá, ktoré pretrvávajú aj po opustení MC. Detičky sa učia adaptovať na väčší kolektív, rešpektovať rovesníkov a preto to je skvelá príprava na vstup do MŠ pod ochranným krídlom nenahraditeľnej maminky.

V domčeku sú k dispozícii dve miestnosti, ktoré slúžia ako herne. Vybavené sú hračkami, detskou kuchynkou, hračkami podporujúcimi psychomotoriku, edukačnými hrami, detskou knižnicou a hudobnými nástrojmi. Súčasťou priestorov je aj samostatná kuchynka určená na výtvarné aktivity, prípravu kávy, čaju, alebo pokrmu pre dieťatko. K MC prilieha aj vonkajší priestor dvor vybavený pieskoviskom, detským domčekom a hračkami určenými na hry vonku.

Deti si v rannom kruhu osvojujú prvé básničky, riekanky, pesničky v duchu kolobehu roka. Ranný kruh začína vždy o 9:30 hod. (okrem stredy). Dvakrát v týždni sú naplánované tematické herničky rukodielna a pohybová. Organizujeme aj príležitostné podujatia ku Dňu materských centier, ku Dňu matiek, Míľu pre mamu, karneval, Deň detí a Mikuláša. Všetko svojpomocne, s aktívnou pomocou mamičiek a ockov. Mamičkám je k dispozícii odborná pedagogická literatúra, vzdelávanie formou besied, prednášok a workshopov.

Registrovať sa je možné cez elektronickú prihlášku na https://cvcsenica.edupage.org/ . Do MC sa platí jednorazový poplatok na 1.polrok 20,- (mamička a dieťa spolu), 2.polrok 30,-.

Všetky aktuálne informácie a obsah týkajúci sa činnosti MC je dostupný v skupine na facebooku MC Stonožkine Slniečka.

• Zoznam fotoalbumov